sobota, 8 stycznia 2011

21 Kolejka angielskiej barclays premier league

Autorem artykułu jest Krzysztof Kubacki

Piękne gole i spore emocje w kolejnej kolejce algielskiej ekstraklasie. Na szczycie tabeli bez zmian prowadzi ManU, drugi jest Man City a trzeci Arsenal.

Manchester United obronił pozycję lidera angielskiej ekstraklasy wygrywając na wyjeździe z West Brom 2-1. Gola dającego prowadzenie ManU strzelił już w 3 minucie Rooney, gospodarze szybko doprowadzili do wyrównanie w 14 minucie przepięknym strzałem z woleja popisał się James Morrison nie dając żadnych szans polskiemu bramkarzowi Tomaszowi Kuszczakowi. W drugiej połowie gra była wyrównana, znakomitą sytuacje mieli gospodarze lecz nie wykorzystali rzutu karnego po faulu Ferdinanda. A jak w futbolu często się zdarza nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 75 minucie tyle co wprowadzony Javier Hernandez strzelił głowa dając zwycięstwo czerwonym Diabłom oraz kolejne 3 pkt. W innym sobotnim meczu Arsenal Londyn w którym bramki broni Łukasz Fabiański pokonał Birmingham 3-0 a polski bramkarz zebrał dobre noty za to spotkanie popisując się kilkoma niezłymi interwencjami. Wicelider Manchester City pokonał 1-0 Blackpool, jedynego gola strzelił w 34 minucie Adam Johnson.
Ogromne emocje towarzyszyły niedzielnemu meczowi pomiędzy Chelsea a Aston Villa. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 3-3 ale w końcówce mieliśmy istny Horror, w ostatnich 7 minutach padły 3 gole najpierw Didier Drogba doprowadził do stanu 2-2, pięć minut później John Terry dał gospodarzą prowadzenie i gdy wydawało się, że gospodarze dowiozą wynik do końca w doliczonym czasie gry Ciaran Clark dał gościom zasłużony remis.